Перелік дисциплін, з яких проводиться співбесіда при вступі на навчання за опп підготовки магістрівСкачати 34.12 Kb.
Дата конвертації27.04.2016
Розмір34.12 Kb.
#23031Перелік дисциплін,

з яких проводиться співбесіда при вступі на навчання

за ОПП підготовки магістрів

за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність»

● Вступ до спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» 7/8 02010501


ПРОГРАМА СПІВБЕСІДИ

Тематика співбесіди

Роль і місце фахівця з документознавства та інформаційної діяльності в інформаційному суспільстві.

Науково-технічні, виробничі, соціальні чинники актуальності та значення спеціальності "'Документознавство та інформаційна діяльність". Документознавчий та інформаційний компоненти в структурі спеціальності. Інформаційно-аналітична діяльність в контексті реалізації державної інформаційної політики. Державні стандарти та основні галузеві напрями в підготовці інформаційних кадрів Особливості навчального процесу підготовки фахівця у галузі документознавства та інформаційної діяльності.


Правові основи підготовки фахівців з документознавства та інформаційної діяльності у ВНЗ України.

Основний термінологічний апарат вищої освіти. Структура вищої освіти. Документи про вищу освіту. Ступені підготовки фахівця з документознавства та інформаційної діяльності та отримувані кваліфікації. Система стандартів вищої освіти в Україні.


Сучасна законодавча база у сфері документно-інформаційної діяльності

Правові основи одержання, використання, поширення та зберігання інформації у світлі Законів України „Про інформацію", "Про Основи державної інформаційної політики". Загальні засади і напрями інформатизації країни згідно із Законами України "Про національну програму інформатизації", "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки" та Концепцією Національної програми інформатизації. Основи державної політики в галузі науково-технічної інформації згідно з Законом України „Про науково-технічну інформацію". Законодавство України про друковані засоби масової інформації (пресу). Правові основи діяльності в Україні інформаційних агентств та їх міжнародного співробітництва. Основні організаційно-правові засади електронного документообігу та використання електронних документів. Нормативно-правове регулювання сфери діловодства як складової системи інформаційного забезпечення установ.


Історія розвитку професії і спеціальності

Культура документів в давньоруській державі (Х-ХІ ст.). Великокнязівська канцелярія Литовської держави (ХІУ-ХУ ст.). Генеральна військова канцелярія (УІІ-УІІІ ст.). Приказне діловодство (кінець XV ст.- середина XVII ст.). Колезьке діловодство (XVIII ст.). Канцелярії "виконавчого діловодства " (XIX - початок XX ст.). Підготовка фахівців у сфері документознавства та документаційного забезпечення управління (XX ст.).


Змістовні модулі документно-інформаційної підготовки фахівця

Науково-теоретичні засади визначення моделі та змістовності спеціальності. Змістовні модулі про документ і документно-комунікативну діяльність. Навчальні дисципліни щодо управлінських документів. Навчальні дисципліни щодо інформаційного складника спеціальності. Навчальні дисципліни щодо маркетингу інформаційних продуктів та послуг та інформаційного менеджменту. Навчальні дисципліни щодо комп'ютерних технологій.


Об'єкти і види професійної діяльності у сфері документно-інформаційних комунікацій.

Об'єкт та види професійної діяльності фахівця з документознавства та інформаційної діяльності. Професійна діяльність бакалавра з фаху на первинних посадах. Вимоги до властивостей та якостей випускника ВНЗ. Основні напрями та види діяльності фахівця з документознавства та інформаційної діяльності. Функції фахівця з документознавства та інформаційної діяльності.


Література

1. Кулицький С.П. Основи організації інформаційної діяльності у сфері управління: навч. посібник / С. П. Кулицький. - К.: МАУП, 2012. - 224 с.

2. Комова М.В. Документознавство: навч.посібн. / М.В. Комова; Національний університет «Львівська політехніка». - Л.:Тріада Плюс, 2007. – 294 с.

3. Кушнаренко Н.Н. Документоведение : учебник. / Н. Н. Кушнаренко - 5-е изд. - К.: Знання, 2004. -459 с.

4. Кушнаренко Н.М. Складові змісту спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» : питання методології / Н.Н.Кушнаренко // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. - 2004. - № 1. - С. 15-21.

5. Панченко П. П. В. Вступ до фаху: навч. посіб. / П. П. Панченко, В.І. Захарова, Т. В. Клименко.- Черкаси : СУЕМ, 2007. – 88 с.6. Ященко Л.Є. Теоретичні основи документно-інформаційної діяльності: конспект лекцій для студентів напряму 6.020105 «Документознавство та інформаційна діяльність» / Л.Є. Ященко. - Одеса: ОНПУ, 2012. – 72 с.


Каталог: sites -> default -> files
files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
files -> Мета навчального курсу
files -> Мета та завдання навчальної дисципліни
files -> Пояснювальна записка Курс «Зоопсихологія, порівняльна психологія»
files -> Онуфрієва Л. А. ( Кам’янець-Подільський )
files -> Робоча програма з дисципліни «Юридична психологія»
files -> Навчальний посібник за науковою редакцією Т. М. Титаренко к иїв 2011 у дк 316. 614: 159. 944](072) ббк 88. 5Я7 п 84
files -> Методичні рекомендації для організації самостійної роботи з теми «Особистісно орієнтований урок: конструювання та діагностика»
files -> Информация Комитета по охране прав детей мон рк к Глобальному обзору деятельности по предотвращению насилия в отношении детей
files -> Потенциал провинциального университета в подготовке педагогических кадров высшей научной квалификации

Скачати 34.12 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©www.shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал