Положення про навчальні кабінети І лабораторію звукозапису Херсонського музичного училища Херсон 2008 положення про навчальні кабінети І лабораторію Херсонського музичного училища Загальні положенняСкачати 55.22 Kb.
Дата конвертації11.04.2016
Розмір55.22 Kb.
#413
ТипПоложення
Міністерство освіти і науки України

Міністерство культури і туризму України

Управління культури і туризму Херсонської облдержадміністрації

ХЕРСОНСЬКЕ МУЗИЧНЕ УЧИЛИЩЕ

«Затверджую»

Директор училища

________ О.А.Липа

«___» ____________ 20____р.


ПОЛОЖЕННЯ
про навчальні кабінети і

лабораторію звукозапису

Херсонського музичного училища

Херсон 2008ПОЛОЖЕННЯ
про навчальні кабінети і лабораторію

Херсонського музичного училища
1.Загальні положення

1.1. Навчальні кабінети і лабораторія звукозапису Херсонського музичного училища створюється відповідно до навчальних планів, виступають навчальною базою, що забезпечує теоретичне та практичне навчання студентів училища. Система роботи кабінетів є однією з важливіших ланок навчального процесу в училищі, яка сприяє кращому засвоєнню теоретичного матеріалу і міцному закріпленню практичних навичок студентів.

1.2. Відповідно до навчальних планів Херсонського музичного училища всі навчальні кабінети передбачено на циклових комісіях «Загальноосвітні, гуманітарні та соціально-економічні дисципліни» та «Теорія музики». Навчальними планами також передбачена лабораторія звукозапису.

1.3. Навчальний кабінет Херсонського музичного училища є центром методичного забезпечення навчального процесу з певної дисципліни або споріднених дисциплін, і його діяльність визначається змістом внутрішньо-училищної навчально-виховної та методичної роботи.

1.4. Навчальним кабінетом Херсонського музичного училища вважається аудиторія зі створеним навчальним середовищем, оснащена сучасними засобами навчання, відповідним обладнанням, меблями.

1.5. Навчальний кабінет є основною навчально-матеріальною базою для проведення теоретичних, практичних занять, місцем для самостійної роботи студентів, для проведення консультацій, позанавчальної роботи зі студентами і організації різних заходів, які сприяють більш глибокому вивченню дисципліни або дисциплін кабінету.

1.6. З тих загальноосвітніх предметів, які є в навчальних планах і не передбачають створення навчальних кабінетів і лабораторій на базі Херсонського музичного училища, адміністрацією можуть бути укладені угоди з іншими навчальними закладами міста, де є такі кабінети та лабораторії для організації навчання студентів училища.

1.7. Лабораторія звукозапису Херсонського музичного училища створюється відповідно до навчального плану і необхідна для забезпечення якісними DVD, CD записами відповідних дисциплін навчального плану, а також якісним оформленням загальноучилищних, міських, обласних заходів. Якість у роботі лабораторії звукозапису забезпечується наявністю в ній сучасних технічних засобів і роботою професійного лаборанта, який призначається наказом директора училища.

1.8. Це Положення визначає загальні та спеціальні вимоги до навчально-дидактичного обладнання кабінетів Херсонського музичного училища згідно з санітарно-гігієнічними правилами та нормами, визначеними Положенням про навчальні кабінети загальноосвітніх начальних закладів, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 року №601.
2. Мета, завдання та основні форми організації навчальних кабінетів

2.1. Основна мета створення кабінетів у Херсонському музичному училищі полягає у забезпеченні оптимальних умов організації навчально-виховного процесу та реалізації завдань відповідно до Державного стандарту освіти та навчального плану.

2.2. Основним завданням кабінету є забезпечення проведення теоретичних, практичних занять на високому методичному рівні відповідно до діючих навчальних програм і методичних рекомендацій, а також організація і проведення позанавчальної роботи студентів, завдяки якій розвиваються їх творчі здібності.

2.3. Навчальний кабінет проводить таку роботу:

- забезпечує умови для високоефективного проведення занять з певної дисципліни або циклу споріднених дисциплін;

- разом з бібліотекою займається забезпеченням дисциплін необхідною методичною літературою, підручниками, посібниками тощо;

- створює умови для самостійної роботи студентів;

- є центром педагогічних пошуків викладачів з певної дисципліни або циклу споріднених дисциплін;

- організовує виставки кращих творчих робіт студентів, рефератів, повідомлень тощо;

- формує фонд необхідних аудіо-відеоматеріалів, інших наочних посібників у вигляді таблиць, карт, альбомів тощо, необхідних для продуктивної праці;

- бере участь в оглядах-конкурсах навчальних кабінетів.
3. Навчально-методичне забезпечення та оформлення навчального кабінету

Зміст навчально-методичного забезпечення та оформлення навчального кабінету в Херсонському музичному училищі відповідає змісту дисциплін або циклу споріднених дисциплін, які в ньому вивчаються.

3.1. Оформлення кабінету.

У навчальному кабінеті зосереджуються такі матеріали:  • Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про культуру»;

  • Науково-методична література;

  • Підручники, наочні посібники;

  • Методичні рекомендації, розробки по тематиці дисциплін кабінету, авторські міні-підручники;

  • Кращі письмові роботи студентів, реферати, тощо;

  • Довідкова література, фахові газети і журнали.

3.2. Комплекс регламентуючої документації:

- Паспорт кабінету;

- План роботи кабінету;

- Витяг з навчального плану;

- Положення про техніку безпеки і охорону праці;

- Вимоги до знань і вмінь студентів;

- Картотека наявної літератури, таблиць, карт та іншого роздаткового матеріалу.

3.3. Комплекси методичного забезпечення навчальних дисциплін кабінету:

- Витяг з навчального плану;

- Навчальні програми дисциплін;

- Робочі навчальні програми дисциплін (календарно-тематичні плани);

- Курс лекцій;

- Опорні конспекти;

- Тематика семінарських, практичних та самостійних занять;

- Методичне забезпечення семінарських, практичних та самостійних занять;

- Методичне забезпечення контролю знань;

- Перелік питань до екзаменів та заліків;

- Програми державних іспитів;

- Комплексні контрольні завдання;

- Навчальні посібники, підручники, методичні вказівки, тематики курсових та дипломних робіт (де є такі форми роботи).


4. Керівництво навчальними кабінетами

4.1. Роботою навчального кабінету керує завідувач, який призначається наказом директора училища зі складу найдосвідченіших викладачів.

4.2. Завідувач кабінету несе відповідальність за упорядкування, зберігання й використання навчально-дидактичних посібників, підручників, обладнання та інших матеріальних цінностей.

4.3. До обов’язків завідувача кабінету належать:

- забезпечення умов для проведення занять;

- сприяння оновленню та вдосконаленню матеріальної бази кабінету;- забезпечення дотримання в кабінеті правил з охорони праці, чистоти;

4.4. Усі необхідні питання завідувач вирішує спільно з головою циклової комісії, навчальною частиною, методичною радою та адміністрацією училища. Завідувач кабінету періодично звітує про свою роботу на засіданнях циклової комісії, до якої належить його кабінет або на засіданнях методичної та адміністративної ради, відповідно до їх плану роботи.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2014
2014 -> Методика превентивного
2014 -> Методичні рекомендації для самостійної роботи слухачів курсів підвищення педагогічної кваліфікації Херсон 2015
2014 -> Урок 1 Здоровий спосіб життя. Принципи здорового способу життя. Практична робота Моделювання поведінки в разі погіршення самопочуття
2014 -> План роботи кабінету історії Старосалтівського професійного аграрного ліцею Завідуючий кабінетом
2014 -> Організація та науково-методичне забезпечення діяльності психологічної служби І пмпк
2014 -> Черкасова Любов Михайлівна, заступник директора з виховної роботи у 2013/2014 навчальному році набув чинності новий державний стандарт
2014 -> Соціальна робота з агресивними підлітками
2014 -> Доктор філософських наук, завідувач відділу соціально-політичних процесів Інституту соціології нан україни

Скачати 55.22 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©www.shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка