Сценарій години спілкування «нікотин отрута!»Скачати 62.81 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір62.81 Kb.
#31186
ТипСценарій


Укладач:

Г.В Лінчевська,

методист НМЦ громадянського виховання,

виховних технологій та позашкільної освіти

ІППО КУ імені Бориса Грінченка

Орієнтовний сценарій години спілкування

«НІКОТИН – ОТРУТА!»

(формування здорового способу життя)
Мета: сформувати в учнів правильне уявлення про здоровий спосіб життя; розкрити дію нікотину на організм людини, його органи та системи, на тривалість життя; виховувати бажання рости здоровою, сильної волі людиною, дбайливо ставитися до власного здоров’я і здоров’я тих, що оточують.

На дошці записано тему години спілкування та епіграф:

Тютюн завдає шкоди тілу,

руйнує розум, отупляє цілі нації.

Оноре де Бальзак
Учитель. Вітаю вас з початком нового навчального року! Бажаю, щоб ви були здоровими, радісними і щасливими!

Ми з вами щасливі люди – нам даровано життя. А життя – це можливість насолоджуватися красою природи, радіти зустрічі з друзями, відчувати піклування і любов рідних і близьких вам людей, дізнаватись щось нове про світ, що нас оточує. Ваше життя тільки починається, і воно сповнене планів і надій. Що ж потрібно для того, щоб ці плани здійснилися?

Найперше – це берегти своє здоров’я. Добре здоров’я допоможе прожити цікаве життя, а хвороба може перешкодити здійсненню мрій. Трапляється, самі люди шкодять своєму здоров’ю.

Поговорімо про шкідливі звички, які руйнують здоров’я. Шкідливі звички – це стійкі відхилення в поведінці, які негативно впливають на здоров’я, поведінку, навчання, роботу.http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D0%B4%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D1%96_%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8
Найбільш поширені серед них – паління, вживання алкоголю, наркотиків, токсичних речовин. Зупинімося на шкоді тютюннопаління для організму людини.

Запитання до учнів:

  • Як ви думаєте, що спонукає молодих людей уперше взяти цигарку?

  • Чи загрожує тютюннопаління здоров’ю людей?

  • Чи є серед Вас курці?

  • Чи палять цигарки ваші рідні та близькі?

( Відповіді учнів)

Учитель залучає учнів до бесіди.

Учень 1. З давніх - давен на Русі говорили: «Здоров’я, як і честь, треба берегти змолоду». Бути здоровим – це природний потяг людини. Здорова і духовно розвинута людина щаслива, тому що має добре самопочуття, задоволення від своєї праці. Вона постійно спрямована до самовдосконалення, прагнучи бути красивою, молодою.

Учень 2. Видатні поети, оспівуючи прекрасне, часто ототожнюють красу і здоров’я.. Активна, здорова і працездатна людина довго зберігає молодість, активність, продовжує усвідомлену діяльність, не дозволяючи розслаблятися тілу, а душі – лінуватися.

Учень 1. Куріння здавна вважають шкідливою звичкою. Чи знаєте ви, що (відкриває плакат, на якому записано дані, які діти читають уголос по черзі);

  • Паління цигарок – це єдина причина смерті, якій можна запобігти.

  • Кожна цигарка містить 10 канцерогенних речовин, що спричиняють рак легенів.

  • Легені людини, яка випалює пачку цигарок на день упродовж року, наповнюються літром смоли.

  • Кожна випалена цигарка скорочує життя курців на вісім хвилин.

  • Фізичні вправи не сприяють ліквідації негативних наслідків паління.

Учень 2. Паління справедливо називають епідемією людства. Головним діючим складником тютюну є нікотин. Нікотин – одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Птахи (горобці, голуби ) гинуть, якщо до їх дзьоба всього лише піднести скляну паличку, замочену нікотином. Кролик гине від 1/ 4 краплі нікотину, собака – від 1/2 краплі. Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 міліграмів, або 2-3 краплі. Це надзвичайно сильна отрута, яка діє на нервову, серцево – судинну та дихальну системи, систему травлення.

Учень 1. У медицині з’явився новий термін – «хвороба курців». За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно на планеті гине 2,5 млн осіб. Тютюн завойовує світ. Паління – це найшкідливіше заняття, яке не можна кинути без зусиль. Це справжня наркоманія, тим більше небезпечна, що багато хто не сприймає цю проблему серйозно.

Учень 2. На основі статистичних даних різних країн можна зробити висновок, що нині на нашій планеті до 60% осіб чоловічої і 20% жіночої статі курять. Одна з головних причин - цікавість. За даними опитування, курити з цікавості почали 25%. Друга причина – наслідування дорослим. Третя - бажання здаватися дорослим. Половина наслідує товаришів по школі, двору. Майже половина дітей курить, прагнучи до незнайомого, таємничого.

Учень 1. Якщо людина викурить у день 1-9 цигарок , то скорочує життя в середньому на 4,6 років, 10-19 цигарок - на 6,2 роки. Курець гине тому, що доза вводиться поступово не за один прийом. До того ж частину нікотину нейтралізує формальдегід – інша отрута, що міститься в тютюні. Протягом 30 років такий курець викурює приблизно 20 000 сигарет, або 160 кг тютюну, поглинаючи в середньому 800 грамів нікотину. Нікотин включається в процеси обміну, що відбуваються в організмі людини, і стає необхідним.

Учень 2. Діти, що живуть у накурених приміщеннях, частіше страждають захворюваннями органів дихання.

Учень 1. Курці соціально небезпечні для оточуючих. Мало того, що вони втягують у своє згубне заняття інших, залучають до паління своїх друзів, створюють загрозу пожежі, вони ще й отруюють усе живе навколо.

Учениця. Людину, яка не палить, але перебуває поряд із курцем і вдихає дим сигарет, завдаючи тим самим шкоди своєму здоров’ю, називають «пасивним курцем». Хвороби «пасивного курця» не менш небезпечні.

Учень 1. Людина, яка довгий час знаходиться в прокуреному приміщенні, скаржиться на головний біль, часте серцебиття, погіршення загального стану. Прикурюючи сигарету, наприклад, поряд із дитиною, в неї не запитують, чи хоче вона захворіти астмою або раком легенів.

Учень 2. Учень 11-15 років, який щоденно вдихає дим батька-курця, «випалює» 80 цигарок за рік, маленька дитина – цигарку за 3 дні. У дітей, матері яких палили під час вагітності, є схильність до припадків. Вони значно частіше хворіють на епілепсію, відстають від своїх однолітків у розумовому розвитку.

Учень 1. Дослідили, що в прокуреній машині швидкість реакції водія знижується навіть у тому випадку, коли палить не він сам. а пасажир. Курці потрапляють в аварії в 2,5 рази частіше, ніж ті, хто не палить.

Учень 2. У США палити в автомобілі заборонено. У Канадській провінції Квебек заборонено палити в лікарнях, школах, концертних залах, бібліотеках. автобусах і метро. Покарання – штраф від 20 до 2000 канадських доларів.

Аналогічна заборона діє на Філіппінах. А в місті Копенгагені студент, який палить, не отримує стипендії. В Англії – вираховують гроші із зарплати за час, проведений у курильні. У Данії – заборонено палити в громадських місцях. У Сінгапурі – штраф за паління – 500 доларів, а ще - немає реклами тютюнових виробів. У Франції – після антитютюнової кампанії число курців скоротилося більше ніж на 2 млн осіб.Запитання до учнів.

–Як же борються з цією звичкою в Україні?

(Відповіді учнів).

Учениця. А я б хотіла додати, що курців вигнали з Америки та Європи, зате пригріли в Росії, Україні. Страхітливі написи на пачках сигарет у нас не такі категоричні, як у Європі. В Європі на тютюнових виробах пишуть: «Паління є причиною раку легенів», а в нас – «Паління може бути причиною раку легенів». Відчуваєте різницю? А може і не бути. Замисліться! І потурбуйтеся про своє здоров’я.

Учень 1. Паління впливає на успішність школяра. Воно – уповільнює фізичний і психологічний розвиток підлітка. Стан здоров’я, підірваний палінням, не дозволяє вибрати рід занять до душі, добитися успіху (наприклад, хлопцям стати льотчиками, спортсменами, дівчатам – балеринами, співачками тощо).

Учитель. Життя людині дається лише один раз. І найголовніше в житті – це здоров’я. Бережіть своє здоров’я! Його не купиш ні за які гроші. Слід пам’ятати: людина сама відповідає за своє здоровя. Ви можете значно вплинути на його стан, обравши здоровий спосіб життя.

Учениця. Життя буяє, життя радіє,

А що ж це – «щастя»?

Сім’я? Багатство?

Кохання? Спокій?

Чи марнотратство?

А що це, мрія? І що то буде?

Чогось не стане? Чи щось прибуде?

І що за слово таке –«людина»?

Біоістота? А може, диво?

Спосіб життя людини залежить від того, як вона відпочиває і працює, чим захоплюється, що їсть і п’є. Людина веде здоровий спосіб життя, якщо вона не палить, не вживає алкогольних напоїв і наркотиків, щодня робить фізичну зарядку, стежить за чистотою свого тіла, доброзичливо ставиться до інших людей.2012 рік оголошений в Україні роком спорту та здорового способу життя. Тож доброго вам здоров’я! Щодня працюйте над собою! Дбайте про своє здоров’я та досягайте успіхів у спорті!

Плакати, які можна використати для створення презентаціїhttp://tverezo.com/photo/2

Використана література


1. Година спілкування. 10 клас / Упоряд. М.О. Володарська. – Х.: Видавництво «Ранок», 2011. – 160 с.

2. Тематичні класні години. Морально-етичне та естетичне виховання. 5–11 класи. – Х.: Вид. група «Основа», 2011. – 159с.

3. Цибульова Л.В. Довідник класного керівника. 5–6 класи /Л.В. Цибульова, В.В. Билдіна, Л.І. Єфремова – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2010. – 160с.

4. Виховні години. 10-11класи /упоряд: Л. Шелестові, Н. Чиренко, Н. Чернякові. – К.: Шк. світ, 2011. – 128с.5. Робочий щоденник класного керівника / Упоряд. С.Мельник. – К.: Вид. дім «Шкільний світ»: Вид. Л. Галкіна, 2005. – 128с.


Каталог: files -> %D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8 -> %D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Іппо ку імені Бориса Грінченка толерантне спілкування як засіб ефективної взаємодії між дітьми та батьками
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Олександр Васильович Кочерга
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Орієнтовний сценарій виховного заходу Минулого вогонь не згасне, присвяченого Дню Перемоги
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Заступник директора іппо ку імені Бориса Грінченка
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Завдання ІІІ (міського) етапу ІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Київ, 14 січня 2012 року
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Урок української літератури в 11 класі
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Конспект уроку світової літератури в 11 класі Життєвий і творчий шлях Ернеста Міллера Хемінгуея
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Світ у світі Святослава Вакарчука: урок розвитку зв’язного мовлення із застосуванням проектної технології у 8-му філологічному класі
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Конспект сценарію Великоднього свята для дітей старшого дошкільного віку, розроблений вихователями
%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%9D%D0%9D%D0%86 %D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%9D%D0%98 2012 -> Орієнтовний сценарій виховного заходу, присвяченого Міжнародному жіночому дню 8 Березня Жінка найчарівніше творіння Землі!

Скачати 62.81 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©www.shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка