Тема введення в курс інфектології. Імунопрофілактика інфекційних хвороб. Загальна характеристика групи інфекційних хвороб із фекально-оральним механізмом передачі. Черевний тиф. Паратифи а та ВСкачати 304.86 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір304.86 Kb.
#15157
Тестові завдання до ліцензійного іспиту ”Крок 2” з предмету ”Інфекційні хвороби” з бази даних "Центру тестувань"
ТЕМА 1. Введення в курс інфектології. Імунопрофілактика інфекційних хвороб. Загальна характеристика групи інфекційних хвороб із фекально-оральним

механізмом передачі. Черевний тиф. Паратифи А та В.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. У хворого 45 років на протязі 10 днів температура 38,5-39,5оС. Блідий, на шкірі живота 2 розеоли. Язик потовщений. Живіт здутий, укорочений перкуторно звук в правій здухвинній ділянці. Гепатомегалія. В крові: л – 3,0×109/л, п – 8%, с – 48%, л – 36%, м – 8%, ШОЕ – 8 мм/год. Вірогідний діагноз.

 1. Бруцельоз

 2. Висипний тиф

 3. Сепсис

 4. Малярія

 5. Черевний тиф
 1. Пацієнт 41 р., хворий 8 днів. Захворювання розвивалося поступово. При огляді: температура 39,8оС, загальмований, шкірні покриви бліді. Язик збільшений в об'ємі, обкладений біля кореня коричневим нальотом. Тони серця приглушені, пульс 86/хв. Живіт роздутий, бурчить в правій клубовій ділянці. Печінка і селезінка збільшена до 2 см. Стільця не було. Найбільш вірогідний діагноз:

 1. Висипний тиф

 2. Кишковий єрсиніоз

 3. Сепсис

 4. Черевний тиф

 5. Псевдотуберкульоз
 1. Пацієнт 45 років захворів поступово з підвищення температури до 37,3оС, слабкості, головного болю. До кінця першого тижня температура 39,9оС, млявий, адинамічний. Шкіра бліда, дихання везикулярне, одиничні сухі хрипи. Пульс - 74 на хвилину, АТ - 100/70 мм рт. ст. Язик сухий, обкладений в центрі коричневим нальотом. Живіт роздутий, безболісний, печінка і селезінка збільшені. Стільця не було. Який діагноз найбільш вірогідний?

 1. Черевний тиф

 2. Кишковий єрсиніоз

 3. Сепсис

 4. Висипний тиф

 5. ПсевдотуберкульозТЕМА 2. Холера. Сальмонельоз. Харчові токсикоінфекції. Інфекційні хвороби вірусної етіології з переважно фекально-оральним механізмом передачі.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. У інфекційне відділення доставлений хворий 30 років, захворювання якого почалося добу тому: турбувала нудота, повторне блювання, часті пінисті рідкі випорожнення зеленого кольору. При огляді: блідий, в'ялий, температура 39,2оС, АТ - 70/50 мм рт. ст. Пульс - 90 на 1 хвилину, живіт роздутий, болючий в ілеоцекальній та навколопупковій ділянках. Вірогідний діагноз.

 1. Гострий шигельоз

 2. Сальмонельоз

 3. Амебіаз

 4. Холера

 5. Ешерихіоз
 1. Колгоспник 50 років госпіталізований в першу добу захворювання у тяжкому стані зі скаргами на озноб, високу температуру тіла, сухість у роті, багаторазове блювання, болі в епігастрії, частий водянистий стілець з неприємним запахом, брудно-зеленого кольору, пінистий. Невідкладна допомога хворому?

 1. Переливання свіжозамороженої плазми

 2. Внутрішньовенне введення сольових розчинів

 3. Призначення тетрацикліну в добовій дозі 1,5 г

 4. Гіпербарична оксигенація

 5. Гемосорбція
 1. Діагноз холера був поставлений жінці 26 років, яка за 3 дні до цього повернулася з туристичної поїздки до Індії. Хвора госпіталізована, в осередку проведена заключна дезінфекція. Сім'я, до складу якої входять чоловік і двоє дітей, мешкає в ізольованій квартирі з усіма зручностями. Які протиепідемічні заходи проводяться щодо членів сім'ї?

 1. Ізоляція

 2. Імунопрофілактика

 3. Диспансерний нагляд

 4. Фагопрофілактика

 5. Дезінфекція


ТЕМА 3. Кишкові інфекційні хвороби з переважним ураженням товстої кишки: шигельоз, амебіаз. Єрсиніози.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. У хворого 40 років на 2-й день високої температури і симптомів загальної інтоксикації з'явилися нападоподібні болі в нижніх відділах живота, часті рідкі випорожнення з домішками слизу. При огляді: живіт болючий в лівій клубовій ділянці, сигмовидна кишка спазмована. Попередній діагноз.

 1. Гострий шигельоз

 2. Амебіаз

 3. Сальмонельоз

 4. Холера

 5. Ешерихіоз
 1. Хворому, 23 років, зроблена апендектомія, після чого зберігався субфебрилітет, нестійкі випорожнення. З 10-го дня хвороби температура 39,5оС, озноб, висип, збільшення печінки, помірна жовтяниця, поліартралгії. Вірогідний діагноз.

 1. Ешерихіоз

 2. Сальмонельоз

 3. Єрсиніоз

 4. Амебіаз

 5. Бруцельоз
 1. Хворий 20 років з скаргами на температуру 38,5оС, слабкість, головну біль, переймоподібний біль по ходу кишок, дефекацію до 15 раз на добу. Незначні випорожнення з прожилками крові і слизу, тенезми. Вірогідний діагноз.

 1. Неспецифічний виразковий коліт

 2. Сальмонельоз

 3. Шигельоз

 4. Амебіаз

 5. Єрсініоз


ТЕМА 4. Нематодози. Цестодози. Трематодози.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. Хвора 40 років скаржиться на погане самопочуття, головний біль, збільшення температури до 39,2оС. Біль в м’язах, пітливість. За 2 тижні вживала сало з прожилками м’яса. Стан середньої тяжкості. Набряк обличчя і повік. Пульс 96/хв. Тони серця послаблені. АТ 100/60 мм.рт.ст. В аналізі крові є гіпереозинофілія. Який діагноз найбільш імовірний?

 1. Грип

 2. Трихінельоз

 3. Лептоспіроз

 4. Черевний тиф

 5. Висипний тифТЕМА 5. Ботулізм. Невідкладні стани у хворих на інфекційні хвороби з фекально-оральним механізмом передачі (Дегідратаційний шок).

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. Хворий 42 років скаржиться на погіршення зору, прогресуючу м’язову слабкість, двоїння предметів, сітку перед очима, порушення ковтання, сухість в роті. Захворів гостро - була нудота, блювання. За одну добу до захворювання у гостях вживав консервовані гриби. Об’єктивно: птоз, мідріаз, анізокорія. Який метод діагностики є інформативним?

 1. Шкірно-алергічна проба

 2. Біологічна проба

 3. Гемокультура

 4. Серологічний метод

 5. Клінічний аналіз крові

 1. Родина з трьох осіб поступила до стаціонару з приводу захворювання, яке пов’язане із вживанням рибної консерви домашнього виготовлення. У пацієнтів була подібна клініка: порушення зору, туман перед очима, неможливість читати дрібний шрифт, з приводу чого звернулись до окуліста. Який патогенез нервових порушень?

 1. Блокування виділення ацетилхоліну в синапсах

 2. Підвищення виділення ацетилхоліну в синапсах

 3. Демієлінізація нервових волокон

 4. Стимуляція синтезу аденілатциклази

 5. Розвиток гіпокоагуляції

 1. Хворий 24 років, захворів гостро через 16 годин після вживання в’яленої риби. Була нудота, блювота, кволість, млявість, подвоєння в очах. При огляді хворого зниження м’язового тонусу, анізокорія, мляві глотковий та сухожильний рефлекси. Вірогідний діагноз.

 1. Гострий енцефаліт

 2. Харчова токсикоінфекція

 3. Гострий гастрит

 4. Ботулізм

 5. Сальмонельоз

 1. Геолог 36 років госпіталізований у лікарню на другий день хвороби зі скаргами на загальну слабість, сухість у роті, двоїння предметів і сітку перед очима. Напередодні вживав консервоване м’ясо домашнього виготовлення. Об'єктивно: двобічний птоз, розширення зіниць, параліч акомодації, порушення конвергенції. Слизова рота суха, ковтання утруднене, голос сиплий, дизартрія. Живіт м’який, дещо здутий, стільця і сечовиділення не було 24 години. Які причини запору та затримки сечовиділення?

 1. Паралітична дія екзотоксину на парасимпатичну іннервацію

 2. Гіперергічне запалення кишечника по типу Артюса

 3. Гостра недостатність нирок

 4. Гостре порушення мозкового кровообігу

 5. Дегенеративні зміни мієлінових оболонок нервових волокон

 1. У чоловіка через 16 годин після споживання в'яленої риби і грибів виникла блювота, з'явилася слабкість, задишка, сухість у роті, запаморочення. Стільця не було. Наступного дня хворий госпіталізований у важкому стані з частим пульсом при нормальній температурі тіла із скаргами на поганий зір і двоїння в очах. Який найбільш вірогідний діагноз?

 1. Стафілококовий токсикоз

 2. Харчова токсикоінфекція

 3. Ботулізм

 4. Опісторхоз

 5. Отруєння грибами

 1. У хворої вранці виникла нудота, неприємні відчуття в животі, одноразове блювання, сухість у роті. Увечері відмітила наростаючу загальну слабкість, двоїння предметів перед очима, утруднення при ковтанні твердої їжі. Об'єктивно: птоз, мідріаз, анізокорія, відсутність блювотного і глоткового рефлексу, сухість слизових оболонок. Напередодні увечері була щедра вечеря з консервованими продуктами і алкогольними напоями. Який передбачуваний діагноз?

 1. Поліомієліт

 2. Харчова токсикоінфекція

 3. Отруєння невідомим ядом

 4. Гостре порушення мозкового кровообігу

 5. Ботулізм

ТЕМА 6. Загальна характеристика групи інфекційних хвороб із повітряно- крапельним механізмом передачі. Грип. Інші ГРВІ: парагрип, аденовірусна хвороба, РС-інфекція, риновірусна інфекція. Інфекційні хвороби, що перебігають із клінікою атипової пневмонії.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань

 1. Хворий, 28 років, після аденовірусної інфекції скаржиться на біль в ділянці серця, серцебиття, задуху. Об-но: пульс 92/хв., АТ - 90/60 мм рт.ст. Блідий, акроціаноз, межі серця розширені праворуч і ліворуч, тони глухі. На ЕКГ – PQ 0,22, низький вольтаж зубців R. Для якого захворювання найбільш характерна така симптоматика?

 1. Вірусний міокардит

 2. Інфекційний ендокардит

 3. Ревматичний міокардит

 4. Ексудативний перикардит

 5. Ділятаційна кардіоміопатія

 1. У хворого 32 р. раптово підвищилася температура до 39оС, з’явився головний біль, ломота у тілі, болісний сухий кашель, загальна слабкість, пітливість. Об-но: адинамія, ЧД- 24/хв. АТ- 100/70 мм.рт.ст., слизова оболонка ротоглотки гіперемійована. Дихання в легенях жорстке. В крові: Л. - 4,5×109/л, ШОЕ-15 мм/год. Який діагноз є найбільш імовірним?

 1. Туберкульоз легень

 2. Грип

 3. Аденовірусна інфекція

 4. Негоспітальна пневмонія

 5. Скарлатина

 1. У хворої 29 років, яка амбулаторно лікувала ГРВІ, виникло підвищення температури до 390С, кашель з виділенням “ржавого харкотиння”, задишка, виражена кволість. При проведенні рентгендослідження виявлено інфільтрат в нижній долі правої легені. Чим ускладнився перебіг ГРВІ у пацієнтки?

 1. Спонтанним пневмотораксом

 2. Ексудативним плевритом

 3. Пневмонією

 4. Гострим бронхітом

 5. Ателектазом легені

 1. У хворої Т., 30 років через 1,5 тижня від початку захворювання грипом виникли біль у ділянці серця, задишка, серцебиття, перебої в роботі серця. Об-но: акроціаноз, АТ-90/70 мм рт.ст, ЧСС-96/хв. Тони серця глухі, над верхівкою систолічний шум. ЕКГ: вольтаж зубців значно зменшений, повна блокада ЛНПГ, поодинокі шлуночкові екстрасистоли. В крові значна еозинофілія. Ваш попередній діагноз?

 1. Міокардит

 2. Перикардит

 3. Кардіоміопатія

 4. Ревмокардит

 5. Інфекційний ендокардит

 1. Жінка 45 років скаржиться на серцебиття, задишку при звичайному фізичному навантаженні, ниючий біль в ділянці серця, кашель, слабкість, підвищення температури до 37,5оC. Два тижні тому перенесла ГРВІ. Об'єктивно: пульс - 100/хв., АТ - 110/70 мм.рт.ст; тони серця глухі, при аускультації легень - сухі хрипи, печінка +2 см. Рентгеноскопія: тінь серця розширена, пульсація в'яла. ЕКГ: синусова аритмія, RR - 0,55-0,48 сек., PQ - 0,22 сек., вольтаж зубців понижений. Який діагноз найбільш вірогідний?

 1. Бронхопневмонія

 2. Ревматизм

 3. Ексудативний перикардит

 4. Міокардит

 5. Дисгормональна кардіоміопатія

ТЕМА 7. Герпесвірусні інфекції. Інфекційний мононуклеоз.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань

 1. У хворого 70 років після переохолодження виникли сильні болі в лівій половині голови в ділянці лоба та лівого ока. Через 3 дні на фоні підвищеної температури тіла до 37,6оС з’явились пухирцеві висипання на чолі зліва та лівій верхній повіці. Яке захворювання можна діагностувати?

 1. Герпетичний гангліоніт

 2. Невралгія трійчастого нерва

 3. Холодова алергія

 4. Алергічний дерматит

 5. Неврит трійчастого нерва

 1. У хворого на фоні пекучого оперізувального болю в правій половині грудної клітки з’явилися на шкірі пухирцеві висипання у вигляді ланцюжка в середньогрудному відділі справа. Про яке захворювання слід думати?

 1. Грудний радикуліт

 2. Герпетичний грудний гангліоніт

 3. Вертеброгенна торакалгія

 4. Міжреберна невралгія

 5. Міалгія

 1. Хвора 65 років скаржиться на висипку, сильний біль в підлопатковій області справа. Об-но: на шкірі в підлопатковій області справа розміщені лінійно рожево-червоні набряклі вогнища, дещо інфільтровані, з чіткими межами. На поверхні вогнищ згруповані везикули з прозорим вмістом. Ваш діагноз.

 1. Алергічний дерматит

 2. Дерматит Дюринга

 3. Бешиха

 4. Оперізуючий лишай

 5. Імпетиго

 1. До вас звернувся хворий зі скаргами на болючі ерозії на статевому члені. З анамнезу вияснено часту появу подібних висипів на протязі року. Об’єктивно: на головці статевого члена - згруповані пухирці і ерозії поліциклічних обрисів, з чіткими границями, м’які при пальпації.

 1. Рецидивуючий герпес

 2. Вульгарна пухирчатка

 3. Первинний сифіліс

 4. Шанкериформна піодермія

 5. Короста

 1. До лікаря звернулася жінка зі скаргами на виникнення болісних висипань на спині. Хвороба почалася раптово три дні тому на тлі нездужання, головної болі, гарячки. Об’єктивно: на гіперемованій шкірі за ходом 5-7 міжреберних нервів розташовані групи тісно скупчених пухирців із серозно-каламутним вмістом, деякі вкрити кірками. Ваш діагноз?

 1. Стрептококове імпетиго

 2. Екзема

 3. Оперізуючий лишай

 4. Простий герпес

 5. Вітряна віспа

 1. У хворого 24 років на 4-й день хвороби гостра біль в горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 38оС. При огляді мигдалики гіпертрофовані, соковиті. Збільшені підщелепні, шийні пахвинні лімфовузли. Печінка +2 см, селезінка +3 см. В загальному анамнезі крові: лейк. - 14,0×109, лімфомоноцитоз, мононуклеарів 24%. Вірогідний діагноз.

 1. Хронічний тонзиліт

 2. Лакунарна ангіна

 3. Гострий лейкоз

 4. Інфекційний мононуклеоз

 5. Дифтерія


ТЕМА 8. «Дитячі» крапельні інфекції у дорослих. Дифтерія.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань

 1. Хворий 22 роки, захворів гостро, t- 38оС, з'явились незначні болі в горлі при ковтанні, гугнявий голос. Об'єктивно: на лівому мигдалику і на дужці є плівчастий наліт. Поставлено діагноз: лакунарна ангіна, призначено пеніцилін і полоскання. На другий день плівки поширилися на м`яке піднебіння та язичок. На шиї з`явився набряк до ключиці, голос гугнявий. Тони серця приглушені, Ps- 110/хв, АТ – 95/65 мм.рт.ст. Яка лікувальна тактика у даному випадку?

 1. Автогемотерапія

 2. Дифтерійний анатоксин

 3. Еритроміцин

 4. Антитоксична протидифтерійна сироватка

 5. Розкриття і дренування паратонзилярної клітковини

 1. У населеному пункті протягом останніх трьох років відмічається зростання захворюваності на дифтерію, реєструються окремі сімейні спалахи. Який із перерахованих заходів може найбільш ефективно вплинути на епідемічний процес дифтерії і зменшити захворюваність до поодиноких випадків?

 1. Імунізація населення

 2. Госпіталізація хворих

 3. Виявлення носіїв

 4. Рання діагностика

 5. Дезінфекція в осередку


ТЕМА 9. Менінгококова інфекція. Невідкладні стани у хворих на інфекційні хвороби з повітряно-крапельним механізмом передачі. ІТШ. ННГМ

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань

 1. У хворої з вираженим менінгеальним синдромом, петехіальними висипаннями на шкірі, ознобом, температурою тіла 39оС, запальними змінами в периферичній крові та нейтрофільним плеоцитозом в лікворі діагностовано гнійний менінгіт. Який із наявних синдромів у хворої має вирішальне значення для постановки діагнозу менінгіту?

 1. Запальні зміни в крові

 2. Петехіальні висипання на шкірі

 3. Менінгеальний синдром

 4. Підвищення температури тіла

 5. Нейтрофільний плеоцитоз

 1. Жінка 37 років скаржиться на головний біль, нудоту, блювання, судоми. Захворіла вчора після переохолодження. Об`єктивно: температура 40oС. Стан сомноленції. Виявляється ригідність м`язів потилиці, симптом Керніга з двох боків, загальна гіперестезія. В крові: лейкоцитоз, прискорена ШОЕ. Ліквор мутний, жовтуватий. Які характерні зміни спиномозкової рідини найбільш вірогідні?

 1. Нейтрофільний плеоцитоз

 2. Лімфоцитарний плеоцитоз

 3. Кров’янистий ліквор

 4. Ксантохромний ліквор

 5. Білково-клітинна дисоціація

 1. Хлопчина 7 років на протязі 3-х тижнів скаржиться на головний біль, нудоту, знетомленність, його стан погіршувався поступово: зростав головний біль, загальна слабкість. У віці 3-х років переніс бронхіт. Батько хворіє на туберкульоз легень. Об’єктивно: температура 37,5оС, в свідомості, лежить у позі лягавої собаки, ригідність м’язів потилиці + 6 см, частковий птоз правого повіку, права зіниця розширена. Загальна гіпералгезія. Ліквор: прозорий, тиск 400 мм вод.ст. білок 1,5г/л, цитоз 610/3, переважно лімфоцити, цукор 1,22 ммоль/л, хлориди 500 ммоль/л.

 1. Серозний менінгіт

 2. Вторинний гнійний менінгіт

 3. Епідемічний цереброспінальний менінгіт

 4. Туберкульозний менінгіт

 5. Пневмококовий менінгіт

 1. У хворого 20 років, температура 39,5оС, головна біль, блювота. Позитивні менінгеальні знаки. Ліквор: цитоз – 7000 клітин (97% нейтрофіли). Вірогідний діагноз.

 1. Гнійний менінгіт

 2. Вірусний менінгіт

 3. Туберкульозний менінгіт

 4. Пухлина мозку

 5. Менінгізм

 1. Хворий 20 років скаржиться на сильний головний біль, двоїння в очах, загальну слабкість, підвищення температури тіла, дратівливість. Об'єктивно: температура тіла 38,1оС, в контакт вступає неохоче, болісно реагує на подразники. Птоз лівого віка, розбіжна косоокість, анізокорія S>D. Виражений менінгеальний синдром. При люмбальній пункції ліквор витікав під тиском 300 мм вод. ст., прозорий, з легкою опалесценцією, через добу випала фібринозна плівка. Білок - 1,4 г/л, лімфоцити - 600/3 в мм3, цукор - 0,3 ммоль/л. Який попередній діагноз слід поставити хворому?

 1. Лімфоцитарний менінгіт Армстронга

 2. Менінгококовий менінгіт

 3. Туберкульозний менінгіт

 4. Сифілітичний менінгіт

 5. Паротитний менінгіт

ТЕМА 10-11. Вірусні гепатити з фекально-оральним механізмом передачі.

Гострі вірусні гепатити з парентеральним механізмом передачі.

Лабораторна діагностика вірусних гепатитів. Лікувальна тактика гострих вірусних гепатитів. Хронічні вірусні гепатити.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань

 1. 25-річна жінка півроку тому перенесла аборт, скаржиться на зникнення апетиту, слабкість, артралгії, через два тижні з'явився темний колір сечі, та жовтяниця, на тлі якої загальний стан продовжує погіршуватись. Запідозрений вірусний гепатит Який з маркерів вірусного гепатиту ймовірніше буде позитивним у хворої?

 1. Anti-HBc IgM

 2. Anti-HEV IgM

 3. Anti-CMV IgM

 4. Anti-HBs

 5. Anti-HAV IgM

 1. Хворий 35 рокiв скаржиться на ниючий бiль в правому пiдребер'ї, нудоту, зниження апетиту. Початок захворювання пов'язує з апендектомiею. Пiсля неї через 2 мiсяцi вперше з'явилася жовтяниця. Лiкувався в iнфекцiйному вiддiленнi. Через рiк став помiчати ниючий бiль в правому пiдребер'i, в аналiзах – пiдвищення рiвня бiлiрубiну. Ваш дiагноз?

 1. Хронiчний вірусний гепатит

 2. Калькульозний холецистит

 3. Хвороба Жильбера

 4. Гострий вiрусний гепатит

 5. Хронiчний холангiт

 1. Жінка 37 років звернулась до лікаря з приводу загострення хронічного гепатиту. В крові знайдено підвищення рівня непрямого білірубіну, АСТ, АЛТ та зниження рівня альбуміну і протромбіну. Який з патологічних процесів найбільш ймовірно обумовив ці зміни?

 1. Холестаз

 2. Цитоліз

 3. Портальна гіпертензія

 4. Гіперспленізм

 5. Порушення гемостазу

 1. Хвора 22 років, вихователька дитсадка, скаржиться на загальну слабкість, зниження апетиту, нудоту, дискомфорт в епігастрії, темний колір сечі, ахолічний кал, жовтяницю. Захворіла 7 днів тому, коли з’явилась загальна слабкість, зменшення апетиту, тупий біль під правою реберною дугою. Потемніла сеча, став ахолічним кал. В дитсадку мала контакт з дітьми, які хворіли жовтяницею. Об’єктивно: шкіра та слизові оболонки жовтуваті, печінка збільшена на 2-3 см, пальпується селезінка. Вірогідний діагноз.

 1. Лямбліоз

 2. Гепатит А

 3. Механічна жовтяниця

 4. Лептоспіроз

 5. Інфекційний мононуклеоз

 1. Жінка 48 років, перенесла гостру форму вірусного гепатиту В. Через 3 місяці від початку захворювання відзначалася наявність HВV-ДНК високої концентрації. Хвора живе разом з вагітною невісткою, сином та чоловіком. Визначте найбільш ефективні засоби профілактики членів родини?

 1. Інтерферонотерапія членам родини

 2. Вакцинація сина

 3. Вакцинація чоловіка

 4. Вакцинація членів родини

 5. Вакцинація вагітної жінки

 1. У хворої 23 років ниючий біль в правому підребер'ї, періодично відрижка гірким, нудота, пониження апетиту. 3 роки тому була апендектомія. Через 2 місяці після неї вперше появилась жовтяниця з приводу якої лікувалася в інфекційній лікарні. В даний час при обстеженні збільшена на 2 см печінка В крові: прямий білірубін 36 мкмоль/л, АЛТ 135 од. Яке захворювання у хворої?

 1. Хронічний холецистит

 2. Хронічний холангіт

 3. Хронічний гепатит В

 4. Доброякісний гепатоз Жільбера

 5. Цироз печінки

 1. Жінка 32 років перенесла гостру форму вірусного гепатиту В. Протягом двох місяців при проведенні контролю виявляється висока концентрація HBV-ДНК. Яка тактика ведення хворої?

 1. Призначити препарати інтерферону

 2. Призначити гепатопротектори

 3. Призначити глюкокортікоїди

 4. Призначити жовчогінні препарати

 5. Призначити вітаміни групи В


ТЕМА 12. ВІЛ-інфекція. СНІД-асоційовані інфекції та інвазії. Профілактика ВІЛ-інфікування, попередження передачі від матері до дитини, діагностика, лікування ВІЛ-інфікованих та соціально-психологічна підтримка людей, що живуть з ВІЛ.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань

 1. Пацiєнт 40 рокiв, гомосексуаліст, звернувся зi скаргами на тривалу гарячку, нiчну пiтливiсть, рiзке зниження маси тiла, бiль у м’язах, горлi, суглобах, рецидивуючу дiарею. При оглядi виявлено генералiзована лiмфаденопатiя. Яке захворювання слід запідозрити?

 1. СНIД

 2. Лiмфогрануломатоз

 3. Сепсис

 4. Туберкульоз

 5. Лімфолейкоз

 1. Водій-далекобійник 40 років, хворіє впродовж двох місяців: загальна слабкість, пітливість, схуднення на 12 кг, часті тривалі проноси та рецидивуючі респіраторні інфекції. Об’єктивно: генералізована лімфоаденопатія, явища кандидозу порожнини рота; у випорожненнях - домішки слизу та крові. Виявлено зниження кількості Т-хелперів, Т4/Т8 менше 0,5. Який діагноз найбільш ймовірний?

 1. Шигельоз

 2. СНІД

 3. Амебіаз

 4. Туберкульоз

 5. Сепсис

 1. У пацієнта встановлено діагноз оперізуючий герпес. Хворий з дитинства страждає на цукровий діабет, батько та дідусь - на бронхіальну астму. Декілька днів тому переніс харчове отруєння. На протязі 7 діб приймав анальгін з приводу головної болі. При обстеженні хворого знайдено підвищення рівня антитіл проти ВІЛ. Який з чинників має найбільше патогенетичне значення?

 1. Цукровий діабет

 2. Алергічні захворювання у родичів

 3. Харчове отруєння

 4. ВІЛ – зумовлений імунодефіцит

 5. Прийом анальгетиків

 1. Під час медичного огляду 19 літнього робітника виявлено генералізоване збільшення лімфатичних вузлів з переважним ураженням задньо-шийних, пахвових і ліктьових. На шкірі ліктьових згинів - множинні сліди від ін'єкцій. Прийом наркотиків заперечує, сліди від ін'єкцій пояснює лікуванням грипу. У крові: ер - 3,2×1012 г/л, гемоглобін - 100 г/л, лейкоцити - 3,1×109/л, помірна лімфопенія. Яке дослідження необхідно зробити в першу чергу?

 1. ІФА на ВІЛ

 2. Імунограма

 3. Стернальна пункція

 4. Рентгенографія легень

 5. Біопсія лімфовузлів

 1. Хвора 30 років, після перебування на заробітках звернулась до дерматолога із скаргами на висипання по всьому шкірному покрову. За останні 3 місяці відмічає схуднення, загальну слабість, постійний субфебрилітет. На предмет якого захворювання доцільно обстежити пацієнтку?

 1. На туберкульоз

 2. На сифіліс

 3. На СНІД

 4. На цитомегаловірусну інфекцію

 5. На злоякісні новоутворення шкіри

 1. У всьому світі відмічається неухильне зростання ВІЛ-інфекції. Як цю ситуацію треба епідеміологічно трактувати?

 1. Ендемічний антропоноз

 2. Спорадична захворюваність

 3. Пандемія

 4. Епідемія

 5. Ендемічний зооноз


ТЕМА 13. Загальна характеристика інфекційних хвороб із трансмісивним механізмом передачі. Малярія. Бруцельоз. Сепсис.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. Хворий, 45 років, звернувся до лікарні на 7 день хвороби зі скаргами на озноб, який передує гарячці, високу температуру тіла, головний біль. До цього було три подібних напади. Температура знижувалась з профузним потовиділенням. Об-но: Т- 40,3oС. Обличчя гіперемоване, склери субіктеричні, слизові оболонки сухі, збільшена печінка та селезінка. Який лабораторний метод дослідження найширше застосовується при цій хворобі?

 1. Алергічний метод

 2. Біологічний метод

 3. Гемокультура крові

 4. Серологічний метод

 5. Бактеріоскопічний метод
 1. Хворий, 45 років, звернувся до лікарні на 5 день хвороби, через 8 днів після прибуття з Лаосу, зі скаргами на періодичні приступи гарячки, головний біль, загальну слабкість. Об-но: Т- 40,2oС, шкіра волога, склери ін'єковані, субіктеричні, акроціаноз, серцеві тони глухі, збільшення печінки та селезінки. Яке ускладнення найчастіше розвивається при злоякісних формах цієї хвороби?

 1. Кома

 2. Гостра печінкова недостатність

 3. Гостра ниркова недостатність

 4. ДВЗ-синдром

 5. Набряк легень
 1. Громадянин Афганістану 25 років, поступив у лікарню на 5-й день хвороби із скаргами на озноб, підвищення температури до 39-40оС, виражене потіння, головний біль, біль у крижах. Селезінка помірно збільшена. Приступи повторюються через добу. 10 місяців тому хворів на малярію, отримував делагіл. Попередній діагноз:

 1. Сепсис

 2. Туберкульоз

 3. Черевний тиф

 4. ВІЛ- інфекція

 5. Пізній рецидив триденної малярії


ТЕМА 14. Трансмісивні хвороби, що передаються через укуси кліщів: кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма. Рикетсіози.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. Хвора 23 років, захворіла гостро 5 днів тому - виражений головний біль, блювання, слабкість, поганий апетит, t -39оС. Об'єктивно: стан середньої тяжкості, збуджена. Обличчя гіперемоване, склери ін'єковані. Язик обкладений коричневим нальотом. На тулубі і кінцівках рясна розеольозно-петехіальна висипка. Гепатоспленомегалія. РЗК з рикетсіями Провачека позитивна в титрі 1:640. Який препарат необхідно призначити?

 1. Метронідазол

 2. Левоміцетин

 3. Пеніцилін

 4. Стрептоміцин

 5. Доксициклін
 1. У хворого 45 років без визначеного місця проживання на протязі 7 днів температура 38,5-39,5оС. Балакучий, ейфорія, жалоби на сильну головну біль. Лице гіперемоване, одутле. Виражена ін’єкція склер, не може висунути язика дальше передніх нижніх зубів. На шкірі тулуба густа розеоло-петехіальна висипка. В крові: л – 14×109/л, п – 15%, с – 52%, л – 18%, м – 15%, ШОЕ – 30 мм/год. Вірогідний діагноз.

 1. Черевний тиф

 2. Висипний тиф

 3. Геморагічна Кримська гарячка

 4. Сепсис

 5. Малярія
 1. Хворий 42 років захворів гостро. Поступив на 5 день хвороби з tо – 39,7оС зі скаргами на сильний біль голови, шум у вухах, безсоння. Об`єктивно: збуджений, ейфоричний, балакучий. Обличчя почервоніле, очі блискучі, склери і кон’юнктиви з посиленим судинним малюнком. На внутрішніх поверхнях плечей і на бічних поверхнях грудної клітки розеольозно-петехіальний висип. Діагноз?

 1. Епідемічний висипний тиф

 2. Черевний тиф

 3. Лептоспіроз

 4. Менінгококова інфекція

 5. Сепсис


16.Інфекційні хвороби з переважним ураженням нирок: лептоспіроз, ГГНС. Геморагічна гарячка Конго-Крим.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. Хворій 30 років, рибалка, захворів гостро з підвищення температури до 39,5оС, слабкості, болю в м'язах ніг і тулуба. До 3-го дня хвороби стан погіршав, наросла слабкість, з'явилася кровоточивість ясен і носа, виражена жовтяничність шкіри і склер, знизився діурез. Вірогідний діагноз.

 1. Грип

 2. Вірусний гепатит

 3. Лептоспіроз

 4. Епідемічна міальгія

 5. Трихінельоз
 1. Хворий , 25 років, надійшов в інфекційне відділення на 3-й день захворювання зі скаргами на головний біль, біль у попереку, литкових м'язах, високу гарячку, озноб. Стан середньоважкий. Склери іктеричні. Зів гіперемований. Язик сухий, обкладений сухим коричневим нальотом. Живіт здутий. Печінка + 2 см. Селезінка не збільшена. Пальпація м'язів, особливо литкових, болісна. Сеча темна. Кал звичайного кольору. Назвіть найбільш вірогідний діагноз:

 1. Лептоспіроз

 2. Вірусний гепатит А

 3. Інфекційний мононуклеоз

 4. Малярія

 5. Єрсиніоз
 1. Сантехнік 40 років захворів гостро – озноб, tо -39,8оС, сильний біль голови, блювання, біль у м`язах. До лікарів не звертався, стан погіршився, появилися гіперемія обличчя, ін`єкція судин склери, на губах герпес з геморагічним вмістом, носова кровотеча, шкіра та склери стали жовтяничними, сеча темна, діурез 200 мл, ахолії не було. Найвірогідніше джерело інфекції?

 1. Щури

 2. Кішки

 3. Кліщі

 4. Людина-бактеріоносій

 5. Людина-реконвалісцент


17.Інфекційні хвороби з переважним ураженням нервової системи: сказ, правець. Інфекційні хвороби з переважним ураженням шкіри: бешиха,

феліноз.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. Через 2 тижні після поранення під час роботи на присадибній ділянці у хворого виник головний біль, спазм жувальних м’язів, затруднення при ковтанні. Об’єктивно: сардонічна посмішка, профузна пітливість. Тахікардія. Сухожилкові рефлекси високі. Зовнішні подразники провокують рефлекторні судомні пароксизми. Ваш діагноз?

 1. Кожевніковська епілепсія

 2. Джексонівська епілепсія

 3. Сказ

 4. Правець

 5. Менінгоенцефаліт
 1. До травмпункту лікарні звернувся будівельник 38 років відразу після колотого поранення цвяхом стопи. При огляді стан задовільний, на підошві правої стопи колота рана. Встановлено, що протягом трьох останніх років тричі проводилась профілактика правця. Яка профілактика доцільна?

 1. Обробити рану мильним розчином

 2. В/м ввести 3000 МО протиправцевої сироватки

 3. В/м ввести 0,5 мл правцевого анатоксину

 4. В/м ввести 1 мл правцевого анатоксину, 3000 МО протиправцевої сироватки

 5. Призначити курс антибіотикотерапії
 1. Пацієнт 23 років поступив до травматології після дорожньо-транспортної пригоди. Мають місце забруднені відкриті переломи кінцівок. З анамнезу відомо, що потерпілий ніколи не робив щеплення проти правця. Проведено хірургічну обробку ран. Які засоби невідкладної профілактики правця необхідно вжити?

 1. Введення 0,5 мл анатоксину

 2. Введення 1,0 мл анатоксину

 3. Введення 3 000 МО сироватки

 4. Введення 200 000 МО сироватки

 5. Введення преднізолону


18.TORCH-інфекції. Токсоплазмоз. Ускладнення застосування ліків у практиці інфекціоніста.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


 1. У вагітної З., 27 років (вагітність ІІ, 8-10 тижнів), підвищилась температура. При обстеженні на TORCH-інфекції знайдено антитіла до вірусу звичайного герпесу І, ІІ типів у класі IgM. Що слід порекомендувати вагітній?

 1. Продовжити нагляд

 2. Перервати вагітність

 3. Лікування ацикловіром

 4. Симптоматичне лікування

 5. Обстеження на α-фетопротеїн
 1. Хлопцю 16 років було проведено щеплення вакциною АКДС. Через 8 діб у нього з’явились скованість та біль у суглобах, субфебрильна температура, уртикарний висип на шкірі, збільшення пахових, шийних лімфовузлів та селезінки. Який тип алергічної реакції має місце?

 1. Гіперчутливість сповільненого типу

 2. Гіперчутливість негайного типу

 3. Цитотоксичний

 4. Імунокомплексний

 5. Анергія


ТЕМА 19. Інфекційні захворювання, що увійшли до переліку подій, які можуть уявляти надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я у міжнародному масштабі. Поняття про біобезпеку. Внутрішньолікарняні інфекції.

Ситуаційні задачі з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2”

центру тестувань

 1. У хворого 37 років, через 2 доби після дорізу телиці, з'явилась пляма на руці, яка за добу перетворилась на пустулу з чорним дном, безболісну при дотику, з вінцем дочірніх везикул по периферії. На руці та плечі безболісний набряк. Підвищилась до 39оС температура тіла. Пульс-100, АТ-95/60, ЧД-30 за хвилину. Який діагноз є найбільш ймовірним?

 1. Сибірка

 2. Чума

 3. Туляремія

 4. Бруцельоз

 5. Оперізуючий герпес
 1. Хворій 35 років, хворий 3-й день. 5 днів тому повернувся з Африки. Захворювання почалося з підвищення температури до 40оС, ознобу, різкого головного болю, міальгії. У пахвовій області пальпується збільшений до 3×6 см лімфовузол, щільний, різко хворобливий, малорухомий, без чітких контурів, шкіра над ним гіперемована, напружена. Тахікардія. Ваш попередній діагноз?

 1. Лімфаденіт

 2. Сепсис

 3. Туляремія

 4. Чума

 5. СибіркаЛегенда до ситуаційних задач з предмету ”інфекційні хвороби” з бази даних ”Крок 2” центру тестувань


Тема

Задача

Відповідь

Тема

Задача

Відповідь

1

1

E

10-11

1

A

2

D

2

A

3

A

3

B

2

1

B

4

B

2

B

5

D

3

A

6

C

3

1

A

7

A

2

C

12

1

A

3

C

2

B

4

1

B

3

D

5

1

B

4

A

2

A

5

C

3

D

6

C

4

A

13

1

E

5

C

2

A

6

E

3

E

6

1

A

14

1

E

2

B

2

B

3

C

3

A

4

A

16

1

C

5

D

2

A

7

1

A

3

A

2

B

17

1

D

3

D

2

C

4

A

3

C

5

C

18

1

B

6

D

2

D

8

1

D

19

1

A

2

A

2

D

9

1

E


2

A


3

D


4

A


5

C

Каталог: wp-content -> uploads -> 2013
2013 -> Рішенням експертної комісії Центру практичної психології І соціології кмпу ім. Б. Д. Грінченка
2013 -> Методичні рекомендації для практичних психолопв-початківців
2013 -> Шкільна науково – методична комісія природничо – математичного циклу Керівник Меркулова Олена Юріївна
2013 -> Головне управління юстиції у Запорізькій області Інформаційний лист про позитивний досвід стану правової освіти у «Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №97 Запорізької міської ради Запорізької області»
2013 -> І. Програма курсу «Кримінологія» (82 години) Тема Вступ до кримінології. Злочинність: поняття, характеристики, показники та сучасний стан в Україні та світі. (6 годин)
2013 -> Програма курсу «Кримінально-виконавче право»
2013 -> Учебно-методический комплекс экспериментальная психология направление 030300 Психология Квалификация выпускника бакалавр

Скачати 304.86 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©www.shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка