Українська мова Тексти для списування, диктуванняСкачати 47.92 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір47.92 Kb.
#17012
Математика


  1. Двоє друзів домовились зустрітися у шостому вагоні поїзда. Скільки у потязі вагонів, якщо вони зустрілись, хоча один сів у шостий вагон від початку, а інший — з кінця?

  2. У першій вазі — 10 яблук, а в другій 6. Скільки яблук слід перекласти з першої вази в другу, щоб яблук стало порівну?

  3. У  кішки 10 кошенят. Четверо  — сірі, а  серед решти – порівну рудих і чорних. скільки чорних кошенят у  кішки?

  4. Марійка, Катя й Оксана купили по пачці морозива: одна — „Ескімо”, друга — „Пломбір”, третя — „Панду”. Хто з них яке морозиво купив, якщо Марійка купила не „Ескімо” і не „Панду”, а Оксана не любить „Панду”.

  5. Побудуйте з 10 сірників три квадрати. Із 7 сірників побудуйте три трикутники. Який сірник потрібно забрати, щоб залишилося 2 трикутники? Побудуйте із 6 сірників 4 квадрати.

  6. Розв’яжи приклади і утвори слова у стовпчиках, використовуючи шифр:

.

  1. Микола старший від Андрія на 5 років і старший від Богдана на 2 роки. Хто старший — Андрій чи Богдан — і на скільки?

  2. Пара коней пробігла 8км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?

  3. Летіли журавлі, а назустріч їм журавель. „Здоровенькі були, дев’ять журавлів!” — мовив журавель. — „Ні, нас не дев’ять. Як би ти був з нами, та ще двоє журавлів, тоді було б дев’ять”,— відповіли журавлі. Скільки летіло журавлів?

  4. Виконати всі завдання у друкованих зошитах до №177


Українська мова

Тексти для списування, диктування

(Великі – ділити на кілька разів)Плющ

Через те, що ця рослина вічнозелена, здавна вона символізувала вічне життя. А ще плющ може плестися прямовисними стінами, міцно хапаючись на, здавалось би, неможливих для цього місцях. Тому плющ став іще й символом міцного шлюбу, вірності та відданості. Цю рослину можна побачити на картині Ель Греко «Відречення святого Петра», де над головою святого в’ється плющ – символ вічності.Персик

          Персик є символом доброчесності серця і думок. Іноді персики зображують на картинах із Дівою та Дитям замість яблук як символи спасіння. Персик також може символізувати правду.Дуб

        Через силу і міцність дуб шанували усі народи в усі часи. Від друїдів, котрі славили дуби у священних дібровах, до стародавніх греків і римлян. Християнство надало дубові символічного значення, де він став символом Христа. Також дуб може символізувати стійкість віри під час випробувань.

 

Символи України

            До рослинних символів відносяться калина, верба, дуб, тополя, барвінок, чорнобривці. Вони здавна уособлюють красу нашої України, духовну міць народу, засвідчують любов до рідної землі.


           Здавна у нашому народі найбільш шанованим деревом є верба. „Без верби і калини – нема України”, – говориться в народній приказці. Важко уявити нашу землю без верби. У нас її росте близько 30 видів. Говорять: „Де вода, там і верба”. Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду. Коли копали криницю, то кидали шматок вербової колоди для очищення води. У відро з водою клали вербову дощечку, а на неї ставили кухлик для пиття води. Це була своєрідна народна гігієна.

Осінній ліс

Осіння пора! Як заворожує вона своєю красою. Але найбільш чаруючим і гарним постає перед нами осінній ліс. 

Чудово, неначе в казці! Все навколо виблискує під яскравими промінчиками лагідного сонечка. Вже не почуєш веселих пісень дзвінкоголосих пташок. З дерев повільно опадає останнє листя, наче пофарбоване чарівним пензлем у жовтогарячий колір. Воно замріяно кружляє у повільному таночку, поки тихо долетить до землі. Приємно йти доріжкою, коли під ногами лагідно шарудить різнобарвний килим осені. А вітерець, пустотливо граючись, розносить по всьому лісу приємні пахощі достиглих ягід. Поважно хитають маленькі ялинки та високі сосни своїми вічнозеленими верхівками, ніби мирно розмовляючи між собою. Тільки свіжий подих вітру інколи порушує цю розмову. Аж ось у густих вітках блискавично промайнула і миттєво сховалась руденька білочка — весела сусідка всіх дерев і невпинна трудівниця. 

Де-не-де з-під опалого листя виглядають маленькі боровички, лисички, підберезовики. 

А високо в блакитному небі безперестанку пливуть темно-сині хмаринки, нагадуючи своїми обрисами різних казкових персонажів. Розсікаючи небесну блакить, повагом летять і зажурливо курличуть журавлі. 

Як хороше, як гарно навкруги! Спасибі тобі, осінь, за цю красу!
Ліс узимку
Ви були в лісі, коли там панує зима? Не щороку в цю пору ліс буває таким гарним. Цього року він незвичайний – чарівний. Заходиш у це царство неземної краси й виявляєшся в полоні дивних вражень, коли навіть слова сказати не можеш голосно, тільки б не злякати якогось дива. Ген дерева набрали на свої гілки стільки пухнатого снігу, що, здається, не витримають дрібні гілки, і пірне вниз білий водоспад.

Хочеться розмовляти пошепки. А снігурів зовсім це не цікавить, їм приємно перелітати з гілки на гілку і струшувати сніг. Білочки теж вискакують на прогулянку, щоб розвеселити себе й навколишніх птахів, які відразу злітають, якщо десь обсиплеться сніг. І ліс наповнюється одинокими звуками, такими ніжними й неповторними, начебто сама природа щось шепотить.
Літо

Літо – найтепліша пора року. Довгі сонячні дні змінюють короткі теплі ночі. Погода надворі найчастіше ясна, над головою розкидається безкрає синє небо. Дерева стоять пишно вбрані в яскраві зелені шати. Попід ними повсюди густо росте травиця, усіяна барвистими вогниками літніх квітів – маків, дзвоників, конюшини, пижма, ромашки, календули… А над ними порхають метелики та гудять всякі мушки.

Літо прикрашає сади й городи. Спіють соковиті вишні, за ними поспішають абрикоси та персики. Великі червоні полуниці хиляться низько до землі. Поступово «засмагають» у променях літнього сонця ще недавно зелені помідорчики. То тут, то там по арках зав’язуються огірки. Ціпкі колючі віти ожини стоять всипані солодкими темно-синіми, майже чорними ягодами. І так повсюди – буйство барв, свято плодючості, приємне відчуття тепла й затишку.

В літа чудовий дзвінкий голос – то співають високо в небі або сховані у вітах дерев птахи – маестро-соловейко, вранішній жайворонок, веселий говіркий горобець. А ближче до вечора музика літа змінюється – то вступає хор цвіркунів, що не замовкає аж до самого ранку.

І навіть дощ влітку теплий і лагідний. Під шатром низьких хмар повітря стає гарячим. Прохолодні краплі дощу змивають пил з доріг та листя, завдяки чому після воно заграє ще більш яскравим смарагдовим сяйвом.

Літо – яскраве, різнобарвне… Червень не схожий на серпень, та й липень має чим порадувати око. Високе чисте небо, тепла прозора вода річок, стиглі фрукти, насичені кольори навкруги… Немає на світі людини, яка б не любила літа!
Каталог: fr
fr -> Ілона Тивонюк педагогічна діяльність вчителя як основна складова професійної компетентності майбутнього освітянина
fr -> Реферат з педагогіки на тему Індивідуальний стиль професійної діяльності педагога Виконав: студент 52 групи
fr -> Жужуленко Наталія Петрівна Корсунь-Шевченківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів засобами ікт
fr -> «Індивідуальний стиль професійної діяльності педагога»
fr -> Міністерство освіти І науки україни державний вищий навчальний заклад «київський національний економічний університет імені вадима гетьмана» Кафедра правового регулювання економіки
fr -> Шляхи формування оптимального педагогічного клімату в шкільному колективі
fr -> Олена Фурман проблема активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів
fr -> Міністерство освіти І науки україни державний вищий навчальний заклад «київський національний економічний університет імені вадима гетьмана» Кафедра правового регулювання економіки
fr -> «Реалізація шляхів естетичного виховання першокласників у процесі формування каліграфічної навички»

Скачати 47.92 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©www.shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка