Відділ освіти Новомиргородської райдержадміністрації Методичний кабінет Туріянської зш I-III ступенівСкачати 68.91 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір68.91 Kb.
#29670


Відділ освіти Новомиргородської райдержадміністрації

Методичний кабінет Туріянської ЗШ I-III ступенів


Виховний захід

Мета: вчити дітей любити своїх батьків, поважати старших, з шаною ставитись до своїх дідусів та бабусь; розвивати інтерес до історії свого роду, сім'ї; виховувати почуття відповідальності за збереження звичаїв та традицій своєї родини.

Актовий зал прикрашений рушниками, виробами, вишивками.

Ведучі – в українському одязі.

Ведучий 1.Раді вітати вас, шановні гості, у цій світлиці! Нашу зустріч я хочу почати словами Олександра Олеся.

Хто зберіг любов до краю

І не зрікся роду,

Тільки той віддав всю душу,

Все, що зміг народу.

Ведучий 2. Як зберегти і передати нащадкам усі ті кращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом? Що треба зробити сьогодні, аби завтра лунала народна пісня, не всихало життєдайне джерело народної мудрості й творчості? Які зусилля докласти, щоб створити таку атмосферу, аби молодь не цуралася національного спадку? Ці запитання стосуються кожного, а тому сьогодні ми спробуємо дати на них відповіді.

Ведучий 3. Народне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, століттями завжди було і є грунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури, звідти ідуть витоки творчості. Традиційні пісня і танок, легенда і казка, малюнок і художнє ремесло стали основою сучасного народного мистецтва, пов’язаного з виготовленням речей, практично необхідних, зручних у користуванні й ошатних за формою та оздобленням.

Ведучий 1. Із далекого минулого прийшло до нас і рукоділля – рук діло – шиття, плетіння, в’язання, вишивання, різьблення, ткацтво. І виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі, зі спілкування з навколишнім світом та потреби не стільки бачити красу, а й творити її власними руками.

Ведучий 2. Зараз – особливий час. Ми звертаємося до джерел народної творчості, до народних традицій. І як радісно усвідомлювати, що вони сьогодні оновлюються, оживають, і, мабуть, чим більше ми будемо їх знати, тим життя наше буде радіснішим, духовно багатшим. Звертання до традицій зовсім не означає нехтуванням сьогоденням. Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна чіткіше зрозуміти сьогодення і уявити майбутнє. Той, хто не знає свого минулого, - любив повторювати Максим Рильський, - не вартий майбутнього».

Пісня «Батьківська хата»

(8 клас)
Ведучий3.

Український народ здавна вважається співучим. Існує легенда про те як наш народ отримав цей дар від Бога.Легенда про пісню ( інсценізація)

Ведучий

Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами.

Французи вибрали елегантність і красу, угорці любов до господарювання, німці дисципліну і порядок, діти Росії – владність, Польщі – здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики.

Обдарувавши всіх, підвівся Господь Бог зі святого трону і раптом побачив у куточку дівчину. Вона була боса, одягнута у вишивану сорочку, руса коса переплетена синьою стрічкою, а на голові багрянів вінок з червоної калини.Голос

  • Хто ти? Чого плачеш? – запитав Господь.

Дівчина

  • Я – Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові, пожеж. У своїй хаті немає правди і волі.

Голос.__Чого_ж_ти_не_прийшла_до_мене_скоріш_Я_всі_таланти_роздав…_Як_зарадити_твоєму_горю__Ведучий'>Голос.

  • Чого ж ти не прийшла до мене скоріш? Я всі таланти роздав… Як зарадити твоєму горю?

Ведучий. Дівчина хотіла вже йти, та Господь Бог зупинив її.
Голос.

  • Є в мене неоціненний дар, який уславить тебе на цілий світ. Це – пісня.

Ведучий. Узяла дівчина-Україна дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому і з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ.

Дівчина. Тихенько співає пісню.

Ведучий 1. З покоління в покоління у сімї Павленків передається любов до пісні. Сьогодні на нашому святі присутні члени цієї родини, які з раннього дитинства прищеплюють любов до пісенного слова своїм дітям. Запрошуємо до слова Павленко Віру Сергіївну.

(Виступ про значення пісні та українського костюма)

Пісня (сімя Павленко)
Ведучий2.

Хліб – найвиразніший, найпопулярніший, найбільш значущий атрибут словянського харчування.. Хліб – усьому голова. Хліб та вода–козацька їда.

За звичаєм випічкою для потреб сімї займалися жінки. Коли почали зявлятися пекарські цехи, право виготовляти набули й чоловіки. Пекар, що виготовляв хліб користувався особливою повагою. До хліба ставилися як до священого предмета. Крихти й уламки ніколи не викидали, а віддавали птиці чи худобі. За гріх вважалося недоїсти шматок, а якщо такий шматок падав на землю, годилося підняти, очистити від пилу і поцілувати.

Ведучий 3. У традиційному інтер’єрі селянської хати хліб-сіль, покриті рушником, були необхідним атрибутом. Запрошуючи до столу господар казав: «Просимо до нашого хліба–солі». Після застілля гості дякували за хліб–сіль, а розділити з кимось хліб–сіль – означало подружитися. Зустрічати хлібом–сіллю дорогих гостей – цей звичай, що має глибоке коріння, дійшов до нашого часу.

Ми надамо слово нашій гості Лінчевській Людмилі Сергіївні(Виступ Лінчевської Людмила Сергіївна)

Ведучий 3. Українська родина здавна прищеплювала своїм дітям шанобливе ставлення до хліба і виховувала повагу до хліборобів.
Пісня «Сімя і родина» Бондаренко О.
Ведучий1.

Благословена дівчини рука,

Що рушники уміло вишиває,

І труд людський, що довгії віки

Невтомно землю прикрашає.

Ведучий 2. Народна вишивка – особлива, винятково важлива частина невичерпної скарбниці духовної культури нашого народу, що виникла з потреби бачити, відчувати й творити красу власними руками.

Знати про свій народ про традиції – це наш обов’язок. Щоб краще орієнтуватися в житті, бути освіченою людиною, треба знати минуле свого народу, його традиції.Ведучий 3. Вишивка - це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Вишивані рушники, оздоблені вишивкою – це важливі віхи у житті кожного українця. Вони мають значне національне, образно-символічне значення, а тому й виховне. Вишивка на сьогоднішній день найпопулярніший і найулюбленіший вид.

На наше свято ми запросили Сергату Ганну Миколаївну яка розповість про деталі вишивки, а також як передає свій талант своїм дітям.(Виступ Сергатої Ганни Миколаївни)

Танець «Рушничок»

4 клас
Ведучий 2.

Солоне тісто останнім часом стало дуже популярним матеріалом для ліплення: воно еластичне, його легко обробляти, вироби з нього довговічні, а робота з солоного тіста приносить задоволення і радість. Техніку виготовлення виробів із солоного тіста вам продемонструє Лимар Ольга Федорівна.(Виступ Желобіцької Ольги Федорівни)

Пісня «Стежина до хати» 3 клас


Український танець 8 клас

Ведучий1.

Вязання гачком – один із різновидів декоративно-ужиткового мистецтва. Красиві в’язані речі демонструються на виставках народної творчості. Найбільшою популярністю користуються в’язані гачком вироби інтер’єрного призначення: серветки, занавіски, підузорник, наволочки. Усі ці речі роблять житло затишним. Цей вид рукоділля має давні корені, але є модним і популярним серед сучасної молоді.


Пісня «Земле моя» 6 клас
Виходять всі ведучі.

Ведучий 2.

Бережімо наш духовний світ, нашу спадщину, потяг до рідної землі , свого берега, своїх традицій. Може, не всі стануть народними майстрами, і знайдуть своє покликання, пов’язане з народними ремеслами, але знати любити рідне, українське зобов’язані усі. Нехай це не спосіб заробити багатство, але стремління душі відпочити від буднів, зробити щось для себе, своїх рідних треба вивчати основи ремесла. Цю традицію шанують

Всі жителі нашого села.

Ведучий 3.

Ми багато говорили

Тут про різне ремесло

Мандрівочка закінчилась,

І, здається все пройшло.

Ні, це просто не проходить,

Бо народне ремесло

У серця до нас заходить,


Воно просто ожило.

Власний вірш читає Лимар Віта

На просторах мальовничих простяглася Турія

І найкраща вона в світі Батьківщина – це моя

Тут традицій є багато і ми всіх їх бережем

І батьки і їхні діти цінять їх понад усе

Рушники та вишиванки різні вироби, ляльки

Неодмінна це частина всіх традицій Турії

Тож, шануйте, поважайте культуру нашу відновляйте.Ведучий 1.

Тож бажаємо вам, дорогі друзі, не розгубити тих надбань рідного народу, якими здавна славилася наша українська земля.Ведучий 2.

Творіть красиве, вічне і ніколи не вмре жодне із ремесел, якими славиться наш край.Ведучий 3.

Хай стеляться вам доля рушниками.Ведучий 1.

Хай пахне рута-мята і пшениця.Ведучий 2.

Хай завжди вам буде мир на землі, хліб на столі.Ведучий 3.

Хай пісня живе в вашій хаті.Ведучий 1.

Хай радість і сонце заглянуть в віконце,

Відкривають двері для щастя і тепла.

Ведучий 2.

Хай сила прибуде, здоров’я міцнієНа щедрі, на довгі, на многі літа.
Виходять всі учасники і виконують фінальну пісню.

«Дорога додому»
Каталог: uploads -> editor -> 11045 -> 574842
editor -> Прийоми роботи з девіантними дітьми Індивідуальний педагогічний вплив
editor -> Швидка психологічна допомога у знз допоможемо разом! м. П’ятихатки 2014 зміст
editor -> «Система роботи соціального педагога щодо профілактики негативних явищ в учнівському середовищі»
574842 -> Ретельний підбір методичних та керівних кадрів
574842 -> Методичні рекомендації щодо ведення класних журналів Упорядник: Сергата Світлана Миколаївна завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації
574842 -> Роль учнівського самоврядування у формуванні громадянської свідомості підростаючого покоління засобами патріотичного виховання
574842 -> Демшевська Лариса Володимирівна Педагог-організатор
574842 -> Методичні рекомендації щодо надання допомоги особам, що виїхали із зони ато відповідно до листа кз «коіппо ім. В. Сухомлинського»
574842 -> Кодекс українського педагога (Проект)

Скачати 68.91 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©www.shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка